Wyszukaj to, co Cię interesuje

piątek, 17 maja 2013

O makijażu próbnym słów kilka

Za mną kolejny próbny i z tej okazji chciałabym coś jeszcze dopowiedzieć. Zdarza się, że przychodzą do mnie Panny Młode, które miały już robiony próbny makijaż u kogoś innego. Jedną z przyczyn było to, że makijaż był nietrwały. To czasem można naprawić, zmieniając kosmetyki. Bo od tego też jest próbny, żeby zobaczyć, jak twarz zareaguje na produkty i żeby wiedzieć, czy wszystko w porządku, czy może trzeba użyć czegoś mocniejszego. Czasem po prostu to kiepskie kosmetyki i na to się nic nie poradzi :-) Trzeba pójść do kogoś innego.
Inną przyczyną rezygnacji z zamówionego makijażu ślubnego jest niezrozumienie się z wizażystką. Makijaż powinien pasować do Panny Młodej, być połączeniem tego, co dla niej najlepsze i tego, czego ona oczekuje. Niektórzy wizażyści za bardzo narzucają swoją wizję, nie biorąc pod uwagę tego, że klientka ma zupelnie inne spojrzenie na makijaż, bo zna swoją twarz w 100%, ma codzienne przyzwyczajenia i oczekiwania. Czasem te oczekiwania mogą okazać się czymś, co  kompletnie nie pasuje nasze kliencte. Dobry wizażysta wyjaśni, czemu wybrałby to, a nie tamto i czemu coś nie pasuje. Tylko rzetelne wyjaśnienie pozwoli Pannie Młodej zaufać nam i uwierzyć, że znamy się na rzeczy, i że to, co robimy, jest dla niej najlepsze.
Ale do czego zmierzam :-) Panie, które przychodzą do mnie, bo makijaż u kogoś innego nie podobał im się, okazuje się, że nie umiały porozmawiać z wizażystką. Ja zawsze przed rozpoczęciem makijażu rozmawiam, pytam, chce jak najbardziej poznać swoją klientkę. Po pomalowaniu pokazuje jak wyglądało całość, jest możliwość zmian. Chcę, aby Panna Młoda wyszła ode mnie spelniona w 100%. Nie może się wahać i zawsze wie, że może powiedzieć wszystko, bo wszystko jest do dogadania:-)
Tak też było z dzisiejszą PM. Zrezygnowała z makijażu u kogoś innego, bo nie podobał Jej się efekt końcowy. Ode mnie wyszła zadowolona, bo wiedziała, że wszystko możemy dogadać, dopasować. Także, Panny Młode - nie bójcie się pytać, zmieniać, ale także iść na kompromis - dobry wizażysta chce dla Was jak najlepiej, bo w dniu ślubu macie być najpiękniejsze i tak też macie się czuć :-)


Zapowiedź kolejnego posta:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz