Wyszukaj to, co Cię interesuje

niedziela, 4 maja 2014

Depilacja laserowa Light Sheer Duet w gabinecie Epilira

W minioną środę miałam przyjemność skorzystać z zabiegu depilacji laserowej we wrocławskim oddziale Epilira. Taki zabieg był dla mnie nowością. Kiedyś zastanawiałam się nad IPL, ale koszta trochę mnie zniechęciły i na jakiś czas kompletnie o tym zapomniałam. Aż do czasu, kiedy zostałam zaproszona na depilację. 

O tym, że laser Light Sheer Duet, stosowany podczas zabiegu, jest lepszy od IPL, poczytacie niżej.


Epilira od niedawna znajduje się we Wrocławiu, przy ulicy Grunwaldzkiej 69 (Kredka). Szukajcie gabinetów lekarskich! Prowadzi do nich "ślimak" wzdłuż budynku. W gabinecie zajęła się mną sympatyczna Pani Sylwia. Najpierw wypełniłam ankietę, dzięki której można było sprawdzić, czy mogę skorzystać z zabiegu. Jakie są przeciwwskazania?

Miejsce, które chcemy depilować, nie może być potraktowane przed zabiegiem przez perfumy/dezodoranty z zawartością alkoholu.Po wypełnieniu ankiety mogłam wypytać Panią Sylwię o szczegóły i pozbyć się ewentualnych wątpliwości:

LALA SKILLS: Jaka jest różnica między Light Sheer Duet, a IPL? 
Pani Sylwia: IPL to nie laser, ale wiązka światła rozproszonego. Nie jest to więc trwała depilacja, ale tymczasowa. Light Sheer Duet jest laserem medycznym i depilacja jest trwała.

LS: W czym laser jest lepszy od tradycyjnych metod depilacji?
PS: Oprócz codziennego ułatwienia, kiedy nie musimy się golić, zabieg laserowego usunięcia owłosienia jest... tańszy. Jeśli pomyśleć, ile na co dzień wydajemy na maszynki czy kremy depilujące i ile potrzebujemy czasu na depilację, laser zwróci się dużo szybciej. Jest to więc bardziej ekonomiczne rozwiązanie. 

LS: Ile zabiegów potrzeba na całkowite usunięcie owłosienia? 
PS: Jest to kwestia indywidualna. Im ciemniejszy włos i jaśniejsza skóra, tym zabiegi są skuteczniejsze. Zazwyczaj jednak potrzeba ok 6-8 zabiegów. Każdy stosowany w odstępach około 8-10 tygodni. 

LS: W jakiej porze roku najlepiej zdecydować się na depilację? 
PS: Najlepszy czas jest wtedy, kiedy nasza skóra nie jest narażona na mocne słońce. Dlatego też już w maju nie depilujemy twarzy, a w okresie od czerwca do sierpnia łydek czy ramion. Nie opalamy się 4 tygodnie po zabiegu - skóra może zostać podrażniona czy ulec przebarwieniu. Można za to stosować kremy brązujące i samoopalające.

LS: Jak wygląda skóra po zabiegu?
PS: Może być zaróżowiona i może wystąpić obrzęknięcie okołomieszkowe. Schodzi po 2-3 dniach. Dobrze jest nawilżać skórę i stosować kremy z filtrem. 

LS: Czy mężczyźni korzystają z zabiegu laserowego usuwania owłosienia?
PS: Coraz częściej. Około 35% naszych pacjentów to właśnie mężczyźni.


LS: Jak wybrać gabinet, który proponuje zabiegi laserowego usuwania owłosienia?
PS: Dobrze, jeśli jest dostęp do lekarza - dla bezpieczeństwa. Jeśli gabinet skupiony jest typowo na depilacji laserowej, można być pewnym, że pracują w nim specjaliści z dużą praktyką w tym temacie.

Po wywiadzie Pani Sylwia wykonała próbę laserową - wszystko było ok, a więc można było przystąpić do zabiegu. Trzeba wspomnieć, że zdecydowałam się na depilację pach i bałam się, że... będzie mnie łaskotać :D Na szczęście nic z tych rzeczy. Raczej można było wyczuć delikatne kłucie, ale do przeżycia. Sam zabieg trwa ok... 5minut! Także nawet nie będziecie mieli go dość.
Po zabiegu pachy zostały posmarowane łagodzącym kremem. Dowiedziałam się, że kilka dni po zabiegu nie mogę brać ciepłych kąpieli czy kąpać się w basenie. Wzmożona aktywność, gdzie skóra mocno się poci, także powinna poczekać. Szczęśliwie u mnie trafiło na długi weekend, kiedy miałam przerwę w treningach :-)

Jak wyglądała moja skóra zaraz po zabiegu? Zauważyłam na niej czarne kropeczki, które okazały się końcówkami włosów. Część włosów przy odrastaniu wypadnie na stałe, wypadanie kolejnych wspomogą następne zabiegi. Na razie ciężko mi ocenić skuteczność, ale na pewno dam znać o postępach przy kolejnych zabiegach :-) Póki co, mogę powiedzieć, że cały zabieg jest krótki, niezbyt bolesny i przebiega w bardzo miłej atmosferze. Tak się z Panią Sylwią zagadałyśmy, że nawet nie wiedziałam, że to już koniec! A przyjemna atmosfera jest ważna - dzięki temu chcemy wracać. 


Kremy łagodzące oraz z filtrem.


Jeśli macie chęć skorzystać z depilacji wybranej części ciała, mam dla Was kod zniżkowy na 50zł! Możecie z niego skorzystać przy opcji "pakietowej", czyli wybraniu pakietu nielimitowanych zabiegów depilacji. Dokładny cennik znajdziecie TU. Opłaca się, biorąc pod uwagę, że każdy potrzebuje innej ilości zabiegów i nie można jednoznacznie określić, ile ich naprawdę będzie.

KOD: 0FF84CEC 


Plus dla gabinetu Epilira za to, że na zabieg można umówić się poprzez stronę. Wygodne, szczególnie dla tych, którzy się... wstydzą. A podejrzewam, że np. panowie szybciej zdecydują się na depilację, jeśli będą mogli dyskretnie i szybko umówić się wirtualnie :-) 


A co Wy sądzicie o depilacji laserowej? Korzystaliście kiedyś? Możecie podzielić się opiniami o efektach? 


 

4 komentarze:

 1. Super opisane, jak wygląda cały zabieg depilacji laserowej

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam kiedyś zabieg depilacji laserowej okolic bikini i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 3. jestem super zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Poruszona została bardzo ważna kwestia. Rzeczywiście podliczając wszystkie środki stosowane do depilacji tradycyjnej oraz reasumując czas poświęcony takim zabiegom, które zazwyczaj wykonuje się codziennie lub co drugi dzień, depilacja laserowa jest bardziej znacznie bardziej ekonomiczna.

  OdpowiedzUsuń